OIL CLEANSING METHOD – OCZYSZCZANIE SKÓRY OLEJAMI! CZY WARTO?

Pewnie sporo z Was słyszało już o demakijażu wykonywanym metodą olejową. Czy warto zastąpić mleczko, płyny lub toniki do demakijażu olejem?


Po pierwsze musimy uświadomić sobie, że stosując chemiczne środki do oczyszczania skóry, podrażniamy ją i usuwamy z jej powierzchni naturalnie powstałą warstwę tłuszczu. Jest to tak zwane sebum. Jego niewielka ilość na twarzy jest potrzebna do zabezpieczenia jej przed podrażnieniami i wysuszeniem. Odpowiednia ilość sebum zapewnia też skórze elastyczność. Jeśli co wieczór pozbywamy się ze skóry tej warstwy tłuszczu, to tym samym pobudzamy ją do jego ponownej produkcji, co skutkuje nadmiernym przetłuszczaniem i zaburzaniem naturalnej bariery lipidowej!


W przypadku stosowania OCM, czyli oczyszczania skóry olejami zapewniamy jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie i nie podrażniamy jej chemicznymi składnikami! Najlepiej sprawdzającym się olejem do demakijażu jest kosmetyczny olej arganowy, który dodatkowo dogłębnie odżywia skórę, przywracając jej odpowiednią barierę lipidową. Olej arganowy powstaje z nasion owoców drzewa arganii żelaznej. Olej jest bardzo bogatym źródłem cennych składników takich jak kwasy linolowe, tłuszczowe. Ma w sobie kwasy Omega 6 i naturalnie związane izoflawonoidy oraz dużą dawkę witaminy E.

Jak wybrać właściwy olej do demakijażu? Jak mówi Mateusz Molek z BioAgadir Polska: „Przy wyborze oleju z opuncji figowej lub arganowego należy zwrócić uwagę na jego skład i certyfikaty, ponieważ możemy mieć do czynienia z mieszankami tańszych olejów lub maceratami. Nie mają one nic wspólnego z prawdziwym, czystym olejem, który ma zupełnie inne właściwości i skład chemiczny. Decydując się na spory wydatek, szukajmy oleju, którego pochodzenie poparte jest certyfikatem Ecocert lub USDA”Warto więc podczas wyboru patrzeć czy kupowany przez nas olej do demakijażu posiada certyfikat Ecocert lub USDA!


Jeśli już zakupimy odpowiedni olej, to możemy przystąpić do dzieła!
Na początek niewielką ilość oleju należy nałożyć na twarz i delikatnie rozsmarować. Oczy powinnyśmy zostawić na sam koniec. Następnie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie zanurzamy wacik kosmetyczny i delikatnie ścieramy olej wraz z makijażem. Następnie tym samym wacikiem możemy zmyć zawartość makijażu z oczy po wcześniejszym nałożeniu na wacik kropli oleju do demakijażu. Tak wykonany demakijaż jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry i dodatkowo zadba o jej odpowiednie odżywienie i nawilżenie!

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D