Kosmetyki mineralne

Makijaż mineralny – czy to nowy trend?

Wiele osób uważa, że makijaż mineralny jest nowym trendem. Tak naprawdę moda na kosmetyki mineralne zaczęła się już w latach 70 XX wieku, teraz na nowo są odkrywane i zyskują coraz większą popularność.  Dlaczego? Ponieważ  wzrasta świadomość  konsumencka kobiet, a  wynikiem tego jest konieczność opracowania  bezpiecznych dla zdrowia produktów. Kosmetyki mineralne są najbardziej wpisują się w ten schemat, nie zawierając substancji szkodliwych zdrowiu a nawet wspomagających leczenie. Dobrym przykładem jest wykorzystanie minerałów jako kamuflażu pozabiegowego, po zabiegach kosmetyki estetycznej. Kosmetyk dopuszczony do tego typu wykorzystania musi być niezwykle delikatny dla cery, a także przyspieszać jej gojenie i regenerację.  Kosmetyki te będące darem z natury wspomagają leczenie trądziku i są wspaniałym rozwiązaniem dla alergików. Mało tego, z uwagi na kobiety, których skóra twarzy jest bardzo wrażliwa, został przygotowany optymalny pędzel kabuki, stworzony z syntetycznego włosia, który powoduje, że aplikacja podkładu, po uwzględnieniu krótkiego instruktażu staje się banalnie prosta. Jednocześnie stosując pędzel kabuki do aplikacji podkładów,  zwiększamy wydajność produktu. A trzeba tu dodać, że kosmetyki są niezwykle wydajne, a co ważne nie psują się, więc eliminujemy tutaj niebezpieczeństwo stosowania nieświeżych produktów.

makijaż mineralny

Dla kogo kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne są wspaniałym darem ziemi, który  jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich rodzajów cer w szczególności zaś dla  tłustych i mieszanych.  Wiele kobiet zmaga się z problemem uciążliwego błyszczenia się skóry tj. nadmiarnym wydzielaniem sebum. Minerały  w naturalny sposób usuwają ten problem. Dodatkowym ich atutem jest lekkość formuły, która nie powoduje zatykania porów. Wynikiem tego jest lepsza kondycja cery i brak „wysypu” niedoskonałości.

Geneza powstania kosmetyków mineralny jest bardzo prosta bowiem  w laboratoriach szukano rozwiązań dla eleganckich kobiet, które potrzebowały kosmetyków na tyle naturalnych, by stosować je natychmiast po zabiegach chirurgii plastycznej. Po wieloletnich testach okazało się, że minerały jako jedyne sprawdzają się doskonale. Dzięki temu, że początkowo były stosowane wyłącznie w gabinetach kosmetyki estetecznej, to  bardzo szybko zdobyły popularność i zaufanie gwiazd m.in.  Madonny, Cameron Diaz, czy  Paris Hilton.

„Krótki” skład – czyli mniej znaczy więcej

Kosmetyki mineralne to rozwiązanie dla współczesnej kobiety. Żyjąc w biegu, nie możemy pozwolić sobie na poświęcanie zbyt długiego czasu na wykonania makijażu. Kilka pociągnięć pędzlem i makijaż jest już gotowy w przypadku produktów mineralnych. Połączenie naturalnych składników, zapewnia skórze swobodne oddychanie i nie powodują zaskórników.  Zawartość tlenku cynku i dwutlenku tytanu ucisza stany zapalne i łagodzi podrażnienia. Ponadto gwarantują stabilną ochronę przed promieniami UVA i UVB.

Czego kosmetyki Earthnicity Minerals  nie zawierają:

- tlenochlorku bizmutu 

- talku

- parabenów

- olejów mineralnych i produktów ropopochodnych

- sztucznych aromatów i substancji zapachowych

- alkoholu

- barwników

- składników pochodzenia zwierzęcego (takich jak karmin czy jedwab) 

kosmetyki nie testowane na zwierzętachkosmetyki dla wegan

Jak aplikować kosmetyki mineralne, aby zapewnić odpowiednie krycie i naturalny wygląd ?

100% kosmetyk mineralny do makijażu powinien posiadać sypką konsystencję, dotyczy to również podkładu. Duża część Pań przypuszcza, że pudrowa konsystencja nie sprawdzi się, bo nie zapewni odpowiedniego krycia. Nic bardziej mylnego. Wiele osób po zaaplikowaniu produktu są pozytywnie zaskoczone, że podkładem mineralnym można uzyskać tak fantastyczny efekt. Podkłady są bowiem kryjące a jednocześnie, przy odpowiednim nawilżeniu skóry, potrafią się z nią idealnie stopić, co w efekcie daje upragniony dla każdej kobiety rezultat tj. dobre krycie przy jednoczesnym braku widoczności podkładu  - tzw. makeup typu no makeup. Cała sztuka w tym, aby umiejętnie aplikować produkty. Jest to stosunkowo proste jeśli aplikacji podkładu dokonujemy pędzla typu „kabuki”, który zadba o właściwe rozporowadzenie podkładu i minimalizując straty w produkcie.

Jeśli jednak nie uzyskujemy powyższego efekty tj. „zgrania się z naszą cerą” efektu to może oznaczać, że stosujemy niewłaściwą pielęgnację skóry twarzy lub też niewłaściwie aplikujemy produkty. Wówczas należy poszukać pomocy np. w internecie wyszukując fimiki instruktażowe bądź też zamawiając Lekcję makijażu mineralnego u naszego wizażysty. Podchodząc poważnie do kwestii własnego zdrowia z pewnością warto poświęcić chwilkę aby nabyć umiejętności.

Wizażyści bardzo chętnie rekomendują produkty Earthnicity Mineral właśnie z uwagi na bezpieczeństwo dla zdrowia i wydajność produktów.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D