Jak w naturalny sposób poprawić zmarszczki w domu

Powstawanie zmarszczek wraz z wiekiem jest nieuniknione i jest czymś, czego nie możemy całkowicie uniknąć. Z wiekiem skóra traci ilość produkowanego kolagenu i elastyczność, którą posiada. Kiedy te właściwości zostają utracone, zaczynają się pojawiać zmarszczki, ponieważ skóra zaczyna wiotczeć, a następnie marszczyć się.

Mimo że zmarszczki w końcu się pojawią i nie możemy temu zapobiec, istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby spowolnić proces starzenia się, spowolnić rozwój zmarszczek i zachować młody, jędrny i promienny wygląd skóry przez jak najdłuższy czas.

Istnieje wiele zabiegów, które można wybrać, aby poprawić zmarszczki, ale wiele z tych opcji obejmuje niezwykle drogie kremy przeciwzmarszczkowe lub zdecydować się na pewne procedury pielęgnacji skóry, które są bardzo drogie i poza zasięgiem dla większości osób. Podczas gdy te opcje mogą działać, nie trzeba zobowiązać się do dwóch wydatków sterty pieniędzy na procedury, aby pomóc utrzymać skórę bez zmarszczek lub poprawić wygląd zmarszczek już tam.

Dziś zamierzamy omówić, jak poprawić zmarszczki w domu naturalnie w sposób, który jest nie tylko bezpieczne, ale jest skuteczne i również przystępne dla większości budżetów. Nie musisz wydawać setek i tysięcy dolarów na produkty i procedury, które pomogą Ci poprawić zmarszczki, a nawet im zapobiec. Zbadamy również dokładnie, dlaczego zmarszczki występują i jak określić, kiedy powinnaś zacząć skupiać się na zapobieganiu i poprawie zmarszczek.

Zmarszczki to linie i fałdy na skórze, które powstają wraz z wiekiem. Zmarszczki mogą być albo drobnymi liniami, albo głębokimi liniami i fałdami, które są znacznie bardziej widoczne i wyraźne na skórze. Najczęściej zmarszczki pojawiają się na czole, wokół oczu, wokół ust i na szyi.

Jednak zmarszczki mogą pojawić się również na dłoniach, a także na wieku.

Istnieje kilka powszechnych powodów, dla których z wiekiem pojawiają się zmarszczki. Jednak najczęstszym powodem jest po prostu to, że się starzejemy. Z wiekiem Twoja skóra staje się naturalnie mniej elastyczna i tracisz kolagen w skórze. Wraz z utratą naturalnych olejków i naturalnej wilgoci w skórze, skóra staje się bardziej obwisła.

Innym częstym powodem powstawania drobnych linii i zmarszczek jest wystawianie skóry na działanie promieni UV pochodzących ze słońca. Promienie UV pochodzące ze słońca i solarium mogą przyspieszać proces starzenia się skóry. Kiedy Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni UV, dochodzi do rozpadu tkanek łącznych, które znajdują się głębiej w skórze. Kiedy nie masz już tych tkanek łącznych, Twoja skóra jest silna lub nieelastyczna. W rezultacie, wraz z wiekiem, na skórze pojawiają się zmarszczki i zwiotczenie, nawet wcześniej niż powinno.

Palenie papierosów może przyczynić się do powstawania zmarszczek, a powtarzające się mimiczne ruchy twarzy, takie jak mrużenie oczu, obrzęki czy marszczenie brwi, również mogą powodować powstawanie zmarszczek.

Białka zawarte w białku jajka są świetne do poprawy tekstury skóry, napinania zmarszczek i ujędrniania skóry twarzy. Białka jaj są również świetne do nawilżania skóry i zmniejszania widoczności dużych porów, co również pomoże Ci wyglądać młodziej dzięki gładszej skórze.

Oliwa z oliwek jest bogata w wiele witamin, przeciwutleniaczy i jest super nawilżająca. Wszystkie te elementy są niezbędne dla gładkiej skóry i zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek. Oliwa z oliwek pobudza regenerację komórek w skórze, aby pomóc utrzymać jej elastyczność.

Jeśli masz wrażliwą skórę, będziesz chciał uniknąć stosowania soku z cytryny na twarzy, ale jeśli można go używać, to może pomóc w walce z drobnymi liniami i zmarszczkami. sok z cytryny zawiera wysoki poziom witaminy C, witaminy, która daje świecącą skórę i może wygładzić drobne linie i uczynić je mniej widoczne.

Aloe vera

może pomóc Twojej skórze produkować więcej kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania drobnych linii i zmarszczek z daleka.

Przede wszystkim, nigdy nie jest za wcześnie, aby spowolnić proces starzenia się skóry, dzięki czemu można uniknąć i zapobiec zmarszczkom tak wcześnie, jak to możliwe. Oczywiście, dzieci i nastolatki nie muszą koniecznie rozpoczynać stosowania przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry, ale kiedy osiągniesz wiek 20 lat, powinnaś zacząć myśleć o zapobieganiu zmarszczkom.

Kiedy masz 20 lat, nie musisz rozpoczynać skomplikowanego i złożonego programu przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry, ale upewnij się, że jesz zdrową żywność, nie przebywasz zbyt długo na słońcu, zawsze stosujesz krem z filtrem i przyjmujesz suplementy kolagenowe, które pomogą Ci zachować gładką i elastyczną skórę - to wszystko wspaniałe rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zmarszczkom. Również regularne oczyszczanie twarzy i nawilżanie pomoże utrzymać skórę

nawilżoną

co pomaga zachować zdrową skórę.

Po trzydziestce możesz zacząć myśleć o bardziej złożonej, przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry. Może to obejmować stosowanie pewnych naturalnych i organicznych

środki czyszczące

,

kosmetyków przeciwstarzeniowych

i

przeciwzmarszczkowe

kremy,

środki nawilżające

,

serum

, tonery, i więcej. Będziesz musiał znaleźć rutynę układ, który działa dla Twojej konkretnej skóry i osiąga co anti-aging korzyści szukałeś.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D