Oczyszczanie skóry olejami – OCM czyli Oil Cleansing Method

Przedstawiony zostanie przykład oczyszczania skóry za pomocą metody OCM. Zyskała ona wielu zwolenników. Jest tania, szybka i niezwykle skuteczna!

Oprócz mieszanki olejów potrzebne będą dodatkowo ściereczki do przykrycia i do zmycia twarzy. Najlepsze są ściereczki z mikrofibry. Do tego należy zaopatrzyć się z ręcznik lub muślinową ściereczkę.

Cały zabieg należy do prostych i szybkich. Można wykonywać go w szybki sposób.

1. Na początku należy nałożyć całą mieszankę olejów na zanieczyszczoną skórę twarzy. Skóra musi być sucha. Oleje mogą zostać rozsmarowane na szyi oraz na skórze dłoni. 

2. Wykonujemy automasaż poprzez pocieranie okolicy twarzy. Oczy warto zostawić na koniec, aby nie rozcierać po twarzy resztek tuszu. 

3. Zanurzamy w ciepłej wodzie przygotowaną wcześniej ściereczkę. Woda ma być bardzo ciepła, lecz nie wrząca. Taką ściereczkę zakładamy na rozpartą mieszankę olejów. Czekamy, aż całkowicie wystygnie. 

4. Dokładnie ścieramy całkowity brud z powierzchni twarzy.

5. Ponownie nakładamy mieszankę olei i ciepłą ściereczkę nakładamy na twarzy kilka razy. Posiadaczki skóry naczynkowej muszą uważać z temperaturą wody. Naczynka mogą się rozszerzyć i popękać, co będzie niepożądanym efektem.

6. Po kilku seriach można ponownie zmyć oleje z powierzchni twarzy. 

7. W celu obkurczenia rozszerzonych porów spryskujemy twarz wodą o zimnej temperaturze. Dzięki temu pory zostaną dokładnie zamknięte.

8. Skóra może zostać przemyta dokładnie tonikiem. Nie jest to jednak zabieg konieczny i przynoszący fenomenalne rezultaty. Na całość dokładnie nakładamy krem i rozsmarowujemy go po całości. 

9. Ściereczki po każdym użyciu muszą zostać dokładnie wyprane w delikatnym detergencie. Może być to, że do kąpieli lub najlepiej szare mydło, które dokładnie oczyści włókna. Szmatka może zostać również wyprana w zapachowych żelach, dzięki temu zyska piękny zapach.

OCM

Czy zabieg nie należy do prostych? Ta ciekawa mieszanka różnych olejów sprawi, że z twarzy usuniemy nawet najmocniejszy, wodoodporny makijaż. Metoda może być stosowana w różnych czasie. Niektórzy wykonują ją nawet dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem.

Efekty są wręcz fenomenalne!

Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu! Warto wyróżnić kilka z nich:

  • Miękka i jedwabiście gładka skóra,
  • Zdrowy, równomierny koloryt twarzy,
  • Zamknięte i niewidoczne pory,
  • Usunięcie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • Mocniejsze brwi i rzęsy,
  • Mniejsze przetłuszczanie się skóry twarzy,
  • Zmniejszenie wydzielania sebum,
  • Nawilżone usta, bez jakichkolwiek suchych skórek,
  • Znacznie mocniejsze paznokcie oraz ich okolice.

Jak widać, warto wykonać ten zabieg w swoim domu. Jedynymi przeciwwskazaniami jest cera naczynkowa oraz trądzikowa. Chodzi tutaj o mocny, ropny trądzik na całej powierzchni skóry. Tutaj warto wspomnieć również o groźnych chorobach, jakimi są nowotwory skóry raz przerwanie jej ciągłości. To również są oczywiste przeciwwskazania. Warto wiedzieć, że są to ogólne przeciwwskazania. Zawsze warto zapytać lekarza lub zaufanego farmaceutę o radę. To proste. 

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D