Najlepsze zabiegi na zapalenie brzegów powiek i trądzik różowaty oczu

**PROSZĘ ZOBACZYĆ MOJĄ AKTUALIZACJĘ NA DOLE**

Tak więc, w tym tygodniu dowiedziałam się, że mam zapalenie brzegów powiek wynikające z trądziku różowatego oczu. Przez kilka lat zastanawiałam się, dlaczego moje oczy były często czerwone, suche i podrażnione.

Visine tymczasowo dawał mi ulgę, ale po około 5 godzinach pojawiało się zaczerwienienie z odbicia, które jest jeszcze gorsze, a powrót do zdrowia zajmuje kilka dni.

Wszyscy chcemy mieć te piękne, białe oczy, aby pokazać nasz makijaż. W końcu twoje oczy są pierwszą rzeczą, na którą każdy patrzy, kiedy cię spotyka!

Na początku myślałam, że może to alergia, ponieważ testuję tak wiele produktów kosmetycznych, aby o nich napisać, ale mój dr zapewnił mnie, że to nie alergia (przynajmniej jest taka srebrna podszewka).

Postanowiłam napisać o tym, ponieważ wiem, że wiele osób prawdopodobnie cierpi na tę przypadłość i chciałam podzielić się z Wami rutyną oczyszczania oczu, która sprawdza się u mnie, a także tym, jakie produkty nie zaogniają moich i tak już wrażliwych oczu.

Co to jest Blepharitis?

Jeśli trafiliście na ten wpis, prawdopodobnie wiecie już czym jest blepharitis, ale na wypadek gdybyście nie wiedzieli, wyjaśnię Wam to.

Zapalenie brzegów powiek (link Mayo Clinic) jest powszechnym i trwającym stanem, w którym powieki stają się zapalne z tłustymi cząsteczkami i bakteriami pokrywającymi brzeg powieki w pobliżu podstawy rzęs.

Stan ten może powodować zaczerwienienie i podrażnienie, a także kłucie lub pieczenie oczu. Moje główne objawy to zaczerwienienie oczu i suchość oczu.

Mój dr stwierdził, że mam "tylne zapalenie brzegów powiek", które jest dysfunkcją maleńkich gruczołów olejowych w powiekach u nasady rzęs, gdzie często dochodzi do ich zablokowania.

Zasadniczo powiedział, że moje oczy nie produkują olejków i łez. Nie jest to dobra kombinacja, więc teraz muszę używać kropli nawilżających i przestrzegać ścisłej rutyny oczyszczania powiek.

Czasami zapalenie brzegów powiek może pojawić się z wiekiem, co ma sens, ponieważ mam około 40 lat, a czasami jest to również choroba dziedziczna. Moja mama również miała zapalenie brzegów powiek i w końcu poddała się operacji powiek w wieku 50 lat. Bardziej dla opadających powiek, ale powodowało to problemy i pogarszało jej stan.

Czym jest trądzik różowaty oczny?

Kiedy mój Dr. powiedział, że blepharitis może wynikać z posiadania trądziku różowatego oczu, spojrzałam na niego jakby miał dwie głowy. Nie mam trądziku różowatego twarzy (gdzie możesz mieć dużo zaczerwienienia i zarumienionej skóry). Ale najwyraźniej można mieć trądzik różowaty gałek ocznych!

Trądzik różowaty oczu często rozwija się u ludzi, którzy mają trądzik różowaty, a czasami trądzik różowaty oczu jest pierwszym znakiem, że możesz później rozwinąć typ twarzowy. Nie jestem zadowolona z tej perspektywy!

Więc nadal jestem trochę zdezorientowana, czy jedno spowodowało drugie, czy odwrotnie, ale wiem, że poprawiłam swoje objawy robiąc to, co powiedział Dr. i minęło dopiero kilka tygodni, więc chciałam się podzielić moją rutyną.

Rutyna oczyszczania powiek

    Umyj powieki (nie wnętrze oka, tylko powieki na górze i na dole) szamponem dla dzieci Johnson's zmieszanym z odrobiną wody. Używam oczyszczonych palców, a także chusteczek q-tips do delikatnego pocierania linii rzęs. Do każdego oka używaj nowej końcówki q-tip. Gorące okłady na oczy przez 5-10 minut rano i wieczorem, tak gorące, jak tylko możesz wytrzymać. Użyj peelingu do powiek (możesz to zrobić zamiast szamponu dla dzieci), aby oczyścić powieki. Ja kupiłam OcuSoft Lid Scrub Plus, który można dostać w aptece. Osobiście nie przypadły mi one do gustu.

Krople nawilżające

    Używaj kropli nawilżających bez konserwantów przez cały dzień (te w indywidualnych kroplomierzach, które wyrzucasz). Używam Refresh Optive Advanced, albo Systane Balance. Próbowałam tych w buteleczkach (które mają konserwanty) i sprawiały, że moje oczy szczypały, więc nie będę ich więcej używać. Ponadto, zatrzymaj się i mrugaj 20 razy szybko co godzinę! To pomaga pokryć powieki i utrzymać je w równowadze. Jeśli przez cały dzień wpatrujesz się w ekran komputera, jest to szczególnie pomocne.

Suplementy zmniejszające stan zapalny

    Przyjmuj 2000-3000mg Omega 3 dziennie. To zwalcza stany zapalne, ale może zająć miesiące zanim zacznie działać, ale to dobrze, bo zawsze wiedziałam, że mam mało Omega 3, a to jest świetne dla skóry! Kupiłam Barlean's Omega Swirl w Citrus Sorbet. Ten towar jest przepyszny!!! To trwa jak creamscicle - nie ma nawet odrobiny rybiego smaku. Planuję dodawać go do smoothie, ale jest wystarczająco pyszny, by jeść go prosto z łyżki. Wezmę 2 łyżki stołowe dziennie dla 3000 mg. Olej z nasion lnu lub mielone nasiona lnu - to również dobry sposób na dostarczenie Omega 3. Tak się składa, że uwielbiam dodawać łyżkę stołową każdego z nich do moich smoothies, więc w te dni nie będę brał wiru. Lubię olej z nasion lnu marki Barlean's i mielone nasiona lnu marki Spectrum. Wszystkie te suplementy kupuję w Whole Foods i są one w chłodni sekcji suplementów.

Hipoalergiczna, przeciwstarzeniowa kuracja pod oczy

Zapalenie brzegów powiek sprawiło, że zaczęłam kwestionować produkty przeciwstarzeniowe, których używam na moje oczy. Oczywiście nie mogę używać produktów, które podrażnią moje i tak już wrażliwe oczy, ale wiem też, że nie mogę po prostu zostawić moich oczu bez nawilżenia po zrobieniu gorących okładów i umyciu ich szamponem dla dzieci.

Używam kremu pod oczy Beautycounter Nourishing Eye Cream, który nie zawiera żadnych drażniących substancji chemicznych i w ogóle nie podrażnia moich oczu. Używam go zarówno pod oczy, jak i bezpośrednio na powieki. Linia Nourishing jest świetna również dla skóry z trądzikiem różowatym, wszystkie produkty z tej linii są bardzo kojące, łagodzące i nie podrażniają.

Są przyjazne nie tylko dla skóry wrażliwej, ale również świetnie sprawdzają się w redukcji opuchlizny, wygładzaniu zmarszczek i nawilżaniu marszczących się powiek.

*UPDATE ON MY BLEPHARITIS Jan 2017*

Ok, więc to jest super irytujący warunek!!! Moje oczy stały się o wiele lepsze przez jakiś czas, podążałem za rutyną powyżej, a następnie dostał luzu po około sześciu miesiącach. Chłopiec był , że błąd! Myślę, że miałem mój najgorszy flare up kiedykolwiek. Chcę nowe gałki oczne!!! ????

Użyłem visine (OGROMNY błąd) dla specjalnego wydarzenia i wtedy znowu następnego dnia, i święte gówno moje oczy wyglądały jak prawie miałem różowe oko, właśnie okropnie czerwony, suchy i podrażniony. Odbicie zaczerwienienia to nie żart.

Nauczyłem się, że z tym warunkiem, nie można złagodzić na niczym. Jest to choroba przewlekła i nie ma na nią lekarstwa. Musisz po prostu trzymać objawy w ryzach.

Jestem z powrotem na ścisłej rutynie i dostałem rzeczy pod kontrolą, ale jest kilka rzeczy , które mój Dr dodał , że możesz znaleźć korzystny. To był NOWY Dr i jestem tak zadowolony przełączałem. Moje oczy poprawiły się dziesięciokrotnie, a mój stary dr nie polecał żadnej z tych rzeczy!

Meibomian Gland Expression - On położył znieczulające krople w moich oczach i użył narzędzia by ścisnąć dolne powieki. Powiedział, że to było gęste i wyszło jak pasta do zębów - super brutto. Przynajmniej udało mu się je trochę "odłączyć". Zamierzam poprosić o to ponownie.

Lotemax Steroid Drops... to był Godsend ale wiem, że nie mogę użyć tego na zawsze ponieważ to jest steroid. To sprawiło, żeby moje oczy były bielsze niż oni byli w bardzo długim czasie. Podczas mojej flareup, używałam 2x dziennie przez kilka tygodni, teraz jestem na raz dziennie rano (typowo tylko używam 2-3x tydzień teraz).

Azasite 1% Azithromycin Eye Drops - Używałem tego w nocy wzdłuż dolnych powiek przez kilka tygodni podczas mojej flare up. Na początku były trochę skąpe, więc nałożyłam trochę na chusteczkę i delikatnie naniosłam na wewnętrzną stronę dolnej powieki. Teraz mogę po prostu odciągnąć dolną powiekę do tyłu i nałożyć kropelkę. Lubię to robić JUST przed snem, więc mogę po prostu zamknąć oczy. Pomoże to zwalczyć infekcje, które mogą być częścią tego stanu zapalenia powiek (bakterie gromadzą się w tych gruczołach, ponieważ nie przepływają one prawidłowo). Podczas mojej flare up używałam co noc przez tydzień, spadłam do 3-4 nocy w tygodniu i robiłam to przez około miesiąc, potem przestałam.

Samodzielny masaż powiek - Po wykonaniu ciepłych/gorących okładów, delikatnie masuj powieki i przesuwaj się w górę pod okiem w kierunku wewnętrznej powieki, a następnie zrób to samo na górze. Pocieraj ku dołowi. Pomoże to odessać zatkany w gruczołach olej. Nie będziesz "widziała" jak on się wydostaje. Nie rób tego co ja i nie próbuj agresywnie używać chusteczki do wyciskania. To przerwało niektóre naczynka i sprawiło, że moje oczy były całe czerwone! Zdecydowanie przesadziłam z tym na początku. Najlepiej być ze wszystkim delikatnym!

Parownica do twarzy - Kupiłam małą parownicę do twarzy Conair w Macy's. Nie mogłam znaleźć takiego w sklepie BBB ani Target, ale sprzedają je online. Zamiast gorących kompresów każdej nocy, około 3-4 nocy lubię parować całą moją twarz przez 15 minut. To otworzy twoje gruczoły meibomianowe i jest świetne dla twojej skóry, jak również. W trakcie tego procesu trzepoczę powiekami, otwierając je i zamykając. Nakładam również ręcznik na głowę, aby zatrzymać parę w środku. Kiedy skończysz gotować na parze, możesz wykonać masaż powiek. Kiedy skończysz, upewnij się, że używasz chusteczek (lub płynu do mycia dla niemowląt), aby oczyścić oczy, ponieważ masaż i gotowanie na parze sprawią, że w gałkach ocznych będzie się czasem tworzył kożuch.

Suplement oleju rybnego - Okazało się, że nie byłem wystarczająco pilny, aby smoothy codziennie i używać nasion lnu lub Omega swirl, ani nie byłem wystarczająco pilny, aby nawet wziąć tabletki oleju rybnego na regularne. Używam oleju MCT w mojej kawie każdego ranka i robię to od roku. MCT to ekstrakt z oleju kokosowego, który pomaga mi w ogólnym stanie zdrowia (i ma też inne zalety).

Zmiany w makijażu - Właściwie zrezygnowałam z noszenia makijażu oczu przez cały tydzień, kiedy zaczęłam ten nowy reżim. Wyrzuciłam wszystkie moje stare kosmetyki i pędzle. Nawet jeśli je wyczyściłam, nie da się zabić wszystkich bakterii w tych pędzlach i chciałam zacząć od nowa. Zazwyczaj wydaję dość dużo na makijaż i używam tuszu do rzęs Mac. Zamiast tego wyszłam i kupiłam cały tani makijaż do wykorzystania, dopóki nie będzie to pod kontrolą. Kupiłam tusz do rzęs Almay i zamierzam go wyrzucić i kupować nowy co kilka tygodni. Tusz do rzęs jest najgorszym winowajcą do rozprzestrzeniania bakterii wokół oczu. Kocham Almay tak samo jak Maca, więc najwyraźniej przepłacałam za tusz do rzęs przez cały ten czas! LOL Teraz znowu noszę makijaż przez cały czas! Jednak NIGDY nie używam eyelinera na wewnętrznej stronie moich dolnych rzęs, czego mi brakuje... nie warto.

Poszewki na poduszki - Piorę je dwa razy w tygodniu, bakterie szybko gromadzą się na poszewkach na poduszki.

Maska na oczy do snu - Mój mąż śpi z włączonym wentylatorem napowietrznym i małym wentylatorem stołowym (tak, dwoma), więc przepływ powietrza mnie zabijał. Kupiłam jedną z tych masek od BBB, która ma wklęsłe oczy, więc nie dotyka twoich rzęs. To pomogło moim oczom od wysychania w nocy. Czasami budziłam się i ledwo mogłam mrugać, bo były tak suche!!! (Dla zapisu, to było zbyt trudne, aby utrzymać to w górę, raz moje oczy dostały lepiej znalazłem nie potrzebowałem maski, ale w flare up to może być korzystne).

Nawilżacz - Kupiłem mały nawilżacz od BBB i trzymam to obok mojego łóżka i zostawiam to na niskim poziomie podczas nocy. Robiłem to przez kilka tygodni, nie wydawało się, żeby to robiło dużą różnicę, więc przestałem to robić.

Krople do oczu obok łóżka - Pierwszą rzeczą, którą robię teraz, kiedy się budzę, jest umieszczenie kropli Refresh Advanced Optive (tych jednorazowych) w moich oczach, aby je odświeżyć. Zawsze są najbardziej suche, kiedy się budzę.

Dieta przeciwzapalna - Więc próbuję jeść więcej ketogenicznej, która jest dietą przeciwzapalną (wysoki tłuszcz/niski carb/umiarkowane białko). Dr.'s mówią, że blepharitis jest chronicznym stanem, którego nie można wyleczyć, ale myślę, że to gówno prawda. Zachodni Dr.'s po prostu nie chcą brać pod uwagę diety, chcą tylko napisać te skrypty.

Jeśli zmniejszysz stan zapalny w swoim ciele, będziesz miał mniejszy stan zapalny w oczach, a trądzik różowaty to stan zapalny. Jest suplement, który brałem o nazwie Keto OS, który jest egzogennymi ketonami w napoju, który wprowadza twoje ciało w stan ketozy, co jest dokładnie tym, co robi dieta ketogeniczna. Używam oleju MCT w mojej kawie rano, a po południu piję jeden Keto Max dziennie.

Tak więc, myślę, że znalazłem najlepszy możliwy suplement do ćwiczeń/utraty tłuszczu, który mógłbym używać, a który również pomaga w moim stanie oczu! Nadal robię moje ciepłe okłady, krople lotemax i piję ketony codziennie, a mój stan jest całkowicie pod kontrolą. Robię to od DWÓCH LAT i moje życie znacznie się poprawiło!

Jak widzicie, to zapalenie błon śluzowych jest ogromnym wrzodem na tyłku! Jednak teraz weszłam już w rutynę i po prostu muszę to robić, tak jak myję zęby.

Czy masz blepharitis? Chciałabym usłyszeć o sposobach leczenia, które działają dla Ciebie, zostaw komentarz poniżej!

Jak kobiety znalazły tę recenzję:

i aktywny trądzik różowaty oczny

Pytania i odpowiedzi użytkowników

Pytania i odpowiedzi użytkowników

P: Cześć! Jak długo trwało zanim to ustąpiło? Najpierw zdiagnozowano u mnie blepharitis. Robiłam ciepłe okłady i peelingi na powieki. Uzyskałam drugą opinię. Powiedziano mi, że to trądzik różowaty oczny. I znowu, tak jak ty, nigdy nie wiedziałem, że mam trądzik różowaty. Nadal robię ciepłe okłady i peelingi na powieki, ale to trwa od lipca i czuję się całkiem beznadziejnie. Dzięki! Ursula

P: Zastanawiam się, jakie kapsułki Omega 3 byłyby dobre na zapalenie spojówek. Karen

P: Stwierdzasz, że "Zasadniczo powiedział, że moje oczy produkują za dużo oleju, a za mało łez. Nie jest to dobra kombinacja...". Powiedziano mi, że jest dokładnie odwrotnie, że moje oczy produkują za dużo łez (które wysuszają), a za mało oleju. Moje gruczoły olejowe zatykają się, co powoduje, że olej gromadzi się w powiekach. To powoduje obrzęk powiek i w końcu gruczoły olejowe odpowiadają przez niedostateczną produkcję. TY za informację! -Jill

P: Gdzie znalazłeś aquaphor baby wash and shampoo? Mam oba schorzenia oczu i moja mama miała oba schorzenia przez lata zanim odeszła. Cindy

P: Mam zapalenie pęcherza. Robię peelingi powiek z szamponem dla dzieci i ciepłe okłady. Mam to jak najbardziej pod kontrolą, ale nadal mam trochę (worki). Myślę o blepharoplastyce, ale boję się, że skoro mam blephritis, to worki i tak nie znikną. Czy ktoś może pomóc? -Samantha

Przez Rachel Vrabel

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D