Wykorzystaj naturalne suplementy diety

Suplementy diety cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku jest ich zresztą coraz więcej, co wynika również z mało restrykcyjnych przepisów prawnych. Dlatego też podczas dokonywania wyboru należy zachować pewną ostrożność. Zła decyzja może bowiem zaszkodzić naszemu organizmowi.

Reklamy w radio czy telewizji sugerują, że każdy problem zdrowotny można rozwiązać przy pomocy suplementów diety. Jednak należy pozostać ostrożnym, zwłaszcza w sytuacjach gdy:

  • karmi się piersią lub jest w ciąży - suplementy mogą zarówno pozytywnie, jak i negatywnie wpływać na rozwój dziecka na ulotce powinna znajdować się informacja czy dany produkt jest odpowiedni dla kobiet w ciąży,
  • schorzenie jest rozpoznane i leczone tradycyjnymi lekami - niekiedy suplementy kolidują z przyjmowanymi na stałe lekami, zakłócają czy wzmacniają ich działanie, co może być dla zdrowia niebezpieczne.

Warto też pamiętać o tym, że suplementy diety nie są dla każdego. Przed dokonaniem zakup0u warto więc skonsultować się ze swoim lekarzem.

W tym przypadku kluczowe znacznie  ma pochodzenie oraz jakość danego produktu. Produkty, które są długo na rynku, pochodzą od firm z długim stażem są dobrej jakości i są dobrze przetestowane. Jednak ich ceny są wyższe niż w przypadku produktów sprzedawanych przez mniej znane marki. Wynika to również z większego przykładania wagi do jakości produkcji, testów itd.

Ciekawym suplementem diety jest produkowany na bazie pierzgi pszczelej BeePearl. To naturalny suplement o właściwościach odżywczych, antybakteryjnych, odtruwających i przeciwrakowych. Jego systematyczne spożywanie przyczynia się do wzrostu witalności, wzmocnienia odporności organizmu, poprawy wzroku, poprawy pamięci czy zdolności do koncentracji. Tworzy w organizmie naturalną barierę przed rakiem. Kapsułki BeePearl efektywny środek,  który wzmacnia organizm w trakcie wielu chorób oraz po leczeniu antybiotykami. Pomaga odnawiać florę bakteryjną żołądka czy jelit, poprawia skład krwi i zmniejsza niedokrwistość. Ponadto skutecznie redukuje stany zapalne, dodaje sił i energii oraz wspomaga proces rekonwalescencji po chorobie.

[ierzga pszczela

Zasadniczo nie ma znaczenie, gdzie kupuje się suplementy diety. Jednak bez względu na to czy zakupy robi się przez internet czy w punkcie stacjonarnym, sprzedawca zawsze powinien być wiarygodny. Jeśli są do tego jakiekolwiek wątpliwości, lepiej zrezygnować z zakupu i  udać się w inne miejsce Suplementy diety nie są zabawką i należy je odpowiednio przechowywać. Na ich skład i właściwości mogą mieć wpływ takie czynniki jak temperatura, wilgotność powietrza, nasłonecznienie To bardzo ważne.

Za każdym razem na etykiecie suplementu diety muszą znaleźć się informacje na temat jego składu, sposobu dawkowania oraz ewentualne ostrzeżenia np. dla kobiet ciężarnych itd. Poza tym warto również zwrócić uwagę na informację o producencie suplementu oraz jego dystrybutorze. Jeśli takich informacji nie ma, lepiej zrezygnować z zakupu i wybrać inny produkt.

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego suplementu diety, czy to w sklepie internetowym czy stacjonarnym zawsze warto wcześniej dowiedzieć się nieco więcej o danym produkcji i poszukać opinii na jego temat W tym celu warto postawić na sprawdzone strony internetowe. Dobrze jest sprawdzić dane o producencie i dystrybutorze suplementu, jego składzie oraz właściwościach. Nie bez znaczenia są również wiarygodne opinie dotychczasowych klientów na temat danego środka - to zawsze najlepsza rekomendacja dla produktu lub wręcz przeciwnie - ostrzeżenie.


 

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D