Wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego

Bez względu na to, czy przysięgasz, że pijesz dużo wody i dobrze się pocisz, czy też stosujesz peeling Kate Somerville, aby uzyskać promienną i zdrową cerę, każda z nas ma swoje różne sposoby na ratowanie skóry. Ale jedna rada, którą zawsze słyszy się we wszystkich kręgach - stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Los Angeles, krainie 72 słonecznych dni, czy w Nowym Jorku, krainie absurdalnie ekstremalnej pogody, stosowanie kremu z filtrem jest nieodzownym elementem ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Mam nadzieję, że nic z tego nie jest dla Ciebie nowe (prawda, dziewczyny?). I mam nadzieję, że stosujesz go codziennie, bez względu na pogodę (prawda, dziewczyny?). Ale na wypadek, gdybyś potrzebowała małego odświeżenia, oto mały cheat sheet tego, co powinnaś wiedzieć o swoim SPF.

1. Szukaj napisu "Broad Spectrum".

Oznacza to, że ten filtr przeciwsłoneczny chroni zarówno przed promieniowaniem ultrafioletowym A (UVA) jak i ultrafioletowym B (UVB). Jaka jest różnica? Promienie UVA wnikają głęboko w skórę, a promienie UVB spalają jej powierzchowne warstwy (jest to typowe oparzenie słoneczne "wiosenna przerwa w Cabo"). Niemniej jednak, oba mogą powodować raka i przedwczesne starzenie się.

2. Stosuj SPF 30 lub wyższy.

Wiele produktów kosmetycznych i środków nawilżających ma teraz wliczony filtr SPF. Potrzebujesz minimum SPF 30, aby był on skuteczny. I nie, nakładanie dwóch warstw SPF 15 się nie liczy. ????

3. Odporny na pot? Nie ma czegoś takiego.

Choć być może pamiętasz informacje o wodoodpornych lub odpornych na pot filtrach przeciwsłonecznych, produkty nie mogą już tego potwierdzać, ponieważ jest to w zasadzie niemożliwe. Pomyśl o tym, że pot lub woda w naturalny sposób spłycą warstwę ochronną, którą właśnie nałożyłeś. Teraz szukaj napisu "Water Resistant", który określa, że twój krem przeciwsłoneczny zapewni pełny poziom SPF, o którym mowa, kiedy będziesz pływać lub pocić się.

4. Ponowna aplikacja.

Ponieważ Twoja skóra jest porowata, będziesz musiała ponownie nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym przez cały dzień. Na początku może się to wydawać uciążliwe, ale kto będzie narzekał na szybki, lekki masaż twarzy i wtarcie balsamu w ramiona? Obecnie dozwolone są tylko dwa okresy ponownej aplikacji - 40 minut i 80 minut.

5. Twoje usta też potrzebują miłości.

Twoje usta mają jedne z najcieńszych skórek na twarzy (obok oczu). Ten delikatny obszar również powinien być chroniony przed szkodliwym działaniem słońca. Szukaj balsamów do ust z filtrem SPF 15.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D