Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego makijażu jest dziś ten wykonywany przy pomocy kosmetyków mineralnych. Naturalne podkłady czy cienie są lekkie oraz zapewniają naturalny wygląd twarzy. Co więcej, charakteryzują się delikatnością, przez co sprawdzają się również w przypadku wrażliwej cery. Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Ważną cechą kosmetyków mineralnych jest ich antybakteryjność. Ponadto, naturalne składniki pozwalają uniknąć zatkania porów. Warto też zwrócić uwagę, że makijaż mineralny jest delikatny, przez co nie pojawia się uczucie maski. Zawarte w oferowanych przez nas produktach minerały występują w formie sypkiej, przez co wykonywanie makijażu nie jest najprostsze. Wystarczy jednak udział w jednym z organizowanych przez nas kursów, aby nauczyć się bez trudu wykonywać piękne makijaże z użyciem zdrowych kosmetyków mineralnych. W ofercie naszego sklepu znajdują się kosmetyki takie jak pudry, pomadki do ust, czy też cienie do powiek. Nie brakuje jednak również akcesoriów kosmetycznych oraz utrwalaczy makijażu. Wybór naturalnego makijażu jest koniecznością w przypadku każdej kobiety troszczącej się o kondycję i wygląd swojej cery.

Kosmetyki mineralne polecane są w zasadzie każdej kobiecie, wyjątkowo potrzebują ich jednak panie po przebytych zabiegach kosmetycznych. Warto zauważyć, że makijaż naturalny, w przeciwieństwie do zwykłego, można wykonywać nie tylko po wstrzyknięciu botoksu, czy peelingu laserowym, ale również po poważniejszych operacjach twarzy. Co więcej, minerały doskonale wpływają na cerę alergiczną oraz trądzikową.

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Naturalne kosmetyki mineralne pozbawione są składników syntetycznych, takich jak wzmacniacze zapachu, olejki, czy substancje konserwujące. Głównymi składnikami są natomiast dwutlenek tytanu, tlenek cynku i mika. Ponadto, często wykorzystuje się również naturalne pigmenty w postaci tlenków chromu, manganu czy też żelaza. Za właściwości kryjące odpowiada przede wszystkim dwutlenek tytanu, działanie antybakteryjne to zadanie tlenku cynku. Oba te składniki są podstawą cieni do powiek, podkładów i korektorów. Mika odpowiedzialna jest natomiast za połysk skóry.

minerały, mika

Podstawowe składniki kosmetyków mineralnych

  • tlenek cynku - ściągający, antybakteryjny i kojący składnik kosmetyków naturalnych. Korzystnie wpływa na cerę trądzikową i zniszczoną,
  • dwutlenek tytanu - naturalny filtr przeciwsłoneczny o mocy 15 SPF
  • mika - rozświetla twarz, zmniejsza widoczność zmarszczek
  • tlenki żelaza - delikatne, niedrażniące skóry składniki nadające kosmetykom kolory

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Naturalny makijaż przygotowuje się przy użyciu wydajnych kosmetyków mineralnych. Są one co prawda sypkie, jednak mocno przylegają do skóry i się z nią stapiają. Nie ma również problemu z nakładaniem ich na pędzel. Co bardzo ważne, kosmetyki naturalne nie brudzą tkanin.

W przypadku konieczności mocniejszego krycia nic nie stoi na przeszkodzie, aby nałożyć na twarz nawet kilka warstw kosmetyku. Wymaga to jednak odpowiedniego rozprowadzenia produktu, ażeby uniknąć "efektu maski". Zwiększone krycie uzyskuje się poprzez wcieranie produktu w skórę.

Dla niewymagającej znacznego krycia, wrażliwej skóry, najlepsze są lekkie korektory i podkłady. Ich zadaniem jest delikatne rozjaśnienie cery oraz wyrównanie koloru skóry. Naturalne składniki kosmetyków mineralnych pochłaniają sebum, jak również wysuszają wypryski. Organiczne kosmetyki naturalne sprawdzają się także doskonale u kobiet z cerą alergiczną.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D