Makijaż mineralny

Makijaż, który będzie przygotowany z mineralnych kosmetyków jest w stanie zapewnić nam świetną trwałość, nie wpłynie na pojawienie się podrażnień na cerze, przybierać może wiele różnych kolorów. Pudry, cienie czy korektory mineralne to szansa na podkreślenie urody, a jednocześnie są to kosmetyki, które działają pielęgnacyjnie. Warto również sprawdzić z jakiego powodu te kosmetyki warto wybrać. Mineralny makijaż, który wykonany będzie dobrymi kosmetykami nie będzie korzystał z chemicznych dodatków, które często wpływają na podrażnienie skóry.

Puder mineralny a puder tradycyjny

Jeśli chodzi o mineralne kosmetyki na samym początku pojawiają się one na rynku amerykańskim, dopiero potem wchodzą do innych krajów. Jednak dość szybko stały się one popularne, sprzedawały się coraz lepiej. W czym jednak jest różnica skoro kosmetyki tradycyjne także składają się z minerałów? Przede wszystkim polega to na tym, że w składzie takich kosmetyków pojawiają się minerały, ale oprócz tego są także dodatki chemiczne takie jak barwniki, zapachy, konserwanty, które wpływają na podrażnienia skóry. Natomiast w kosmetykach mineralnych pojawiają się tylko i wyłącznie czyste minerały.

Kwestia, która jest ważna to również to, że produkty takie są bezterminowo ważne. W naszym kraju jednak informacja o ważności musi się pojawić, ponieważ taki jest wymóg obowiązującego prawa. Na terenie Ameryki takie produkty są sprzedawane bezterminowo. Należy jednak tutaj zwrócić uwagę na to, że bezterminowo ważne są wyłącznie te kosmetyki, które w składzie mają same czyste minerały. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszanek to ważność może być wyłącznie na kilka lat.

Zalety kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne nie będą ograniczać dostępu tlenu do skóry. dlatego właśnie niezależnie od tego jaką mamy cerę takie kosmetyki będą dla nas odpowiednie. Nie musimy się obawiać, że po tych kosmetykach będziemy mieli podrażnioną albo też wysuszoną skórę. Mineralny puder to opcja, która będzie powodować matowienie skóry i tym samym będzie można skutecznie ukrywać wszelkie niedoskonałości na naszej cerze.

Nakładanie kosmetyków mineralnych

Takie kosmetyki można nakładać w kilku warstwach. W taki sposób można sobie zapewnić idealne krycie tymi kosmetykami.

Na co warto się zdecydować?

Jeśli chodzi o takie kosmetyki przy zakupie warto będzie zaglądać do etykiety danego kosmetyku. Jeśli składników będzie niewiele to wtedy jest gwarancja, że ten produkt jest naturalny i rzeczywiście bezpieczny dla skóry. Im więcej będzie składników tym gorzej dla naszej cery.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D