Layering - poznaj sposób Koreanek na piękną cerę!

Layering jest azjatycką metodą pielęgnacji, polegająca na warstwowym nakładaniu produktów w odpowiedniej kolejności. Koreanki i Japonki często nakładają esencje roślinne (produkt o rzadkiej konsystencji, zawierający aktywne składniki) przed serum, kremem lub olejkiem. Ich gładka, zadbana skóra jest najlepszym dowodem skuteczności tej metody.

Jak wykonać esencje roślinne

Do hydrolatu (cena 15,90-19,90 zł) dodaje się trzy surowce aktywne (cena 6,80 zł), które następnie miesza się razem. Esencję przelewa się do buteleczki atomizerem (2,50 zł). Zapach produktu zależy od wybranego hydrolatu, natomiast niska cena wytworzenia czyni z esencji bardzo atrakcyjny ekonomicznie produkt.

Jak stosować esencje roślinne?

Po oczyszczeniu powinien nastąpić etap tonizowania - przecierania skóry wacikiem nasączonym tonikiem lub hydrolatem, co pomaga usunąć zanieczyszczenia i post. Rano, jeśli cera nie jest tłusta, można zastąpić ten etap zwyczajnym myciem twarzy. Następnym etapem jest aplikacja esencji roślinnej poprzez spryskiwanie atomizerem lub delikatne wklepywanie palcami. Esencja zawiera składniki aktywne, które maja się wchłonąć, dlatego nie wycieramy jej wacikiem. Na wilgotną skórę nakładamy kolejny produkt, np. serum.

Dostosuj pielęgnację do własnych potrzeb i wygody

Layering zakłada oczyszczanie, tonizowanie, nakładanie esencji roślinnej i na koniec serum oraz krem, ale nie są to żelazne zasady. Tonik i esencja pielęgnacyjna (hydrolat z dodatkami) można traktować jako samodzielny tonik albo dodatkowy produkt po nim.

Layering to tradycyjny japoński rytuał przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jego celem jest uzyskanie optymalnego wyglądu skory.

cera koreanek

Poznaj sekret promiennej młodej cery!   

Promienna i świeża cera w kulturze japońskiej jest potwierdzeniem powodzenia w życiu kobiety. To nie tylko symbol piękna, ale też sukcesu w życiu. Dlatego Japonki opracowały niezawodne sposoby pielęgnacji. Tradycyjny layering obejmuje stosowanie od kilku do kilkunastu produktów stosowanych w odpowiedniej kolejności. Współczesne kobiety nie mają na to czasu, dlatego producenci opracowują  produkty bazujące na tradycyjnych sposobach. Mają dawać optymalne efekty przy mniej ilości produktów, a przy dym gwarantujące podobny efekt.

W codziennej pielęgnacji należy uwzględnić trzy etapy:

  • Demakijaż i oczyszczanie
  • Tonizowanie
  • Odżywianie

Stosuje to większość kobiet, jednak tajemnica japońskiego rytuały kryje się w szczegółach.

Oczyszczanie to kluczowy krok w pielęgnacji niezależnie od tego, jakie kosmetyki się stosuje. Zanieczyszczenia zabierane w ciągu dnia źle wpływają na skórę i przyspieszają jej starzenie się. Co więcej, zanieczyszczona skora jest podatna na stany zapalne.

Do oczyszczania najlepiej użyć kilku kropli olejów roślinnych. Rozgrzany w dłoniach rozprowadza się delikatnie masując skórę. Należy zacząć od policzków i okolic ust, później nos i skóra wokół oczu, a następnie czoło i boki twarzy. Po masażu myjką lub wacikami nasączonymi ciepłą wodą usuwa się olej ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Ten krok warto powtórzyć jeśli poprzedniego dnia nosiło się ciężki makijaż.

Tonizowanie jest kolejnym krokiem. Tonik można wmasować lub wklepać, co poprawi ukrwienie skóry. W kulturze europejskiej tonik kojarzy się z oczyszczaniem, dla Japonek natomiast to nawilżanie skóry, bo świetnie wchłania się w skórę. Nie trzeba jednak czekać aż wyschnie - na wilgotną skórę można zastosować Olejek Beauty.

Odżywianie jest kolejnym niezbędnym etapem w pielęgnacji skóry. Idealnie służy w tym celu olejek Beauty, bo wnika w głębsze warstwy skóry i skutecznie ją odżywia. Głębsze wchłanianie składników odżywczych sprawia, że działają one skuteczniej, a przy tym dbają o odbudowę komórek w skórze właściwej. Tworzą także naturalną barierę ochronną. Nie trzeba używać dużych ilości olejków - wystarczą 3-4 krople wmasowane i pozostawione do wchłonięcia.

layering - koreańska pielęgnacja twarzy

Dodatkowy relaks

Raz w tygodniu zastosuj dodatkową pielęgnację. Zacznij od peelingu, a po nim nałóż maseczkę. Jako peelingu użyj kilku kropki Olejku Beauty zmieszanych z łyżeczką cukru, sody oczyszczonej lub soli. Wrażliwa skora wymaga bardzo ostrożnego peelingu i zmielonych płatków owsianych zamiast wspominanych wcześniej dodatków. Zastosuj także własnoręcznie zrobioną maseczkę:

cera normalna i sucha - awokado i banan z kroplami oleju,
cera tłusta i przetłuszczająca się - mielone migdały, płatki owsiane i olej,
cera zmęczona, pozbawiona blasku - papaja lub poziomki i olejek.

Maseczkę trzyma się ok. 15 minut, a następnie spłukuje ciepłą wodą.

Layering - główne zasady

Layering dzięki odpowiedniej kombinacji umożliwia wyciagnięcie z produktów tego, co w nich najlepsze. Samodzielne wybieranie produktów nie przyniesie dobrego efektu, bo można nadmiernie obciążyć skórę, a przy tym zastosować nieefektywną kombinację. Dlatego najlepiej stosować produkty naturalne w tym kosmetyki, których skład tworzą czyste biologicznie składniki i naturalne wyciągi roślinne. Takie produkty ma w swojej ofercie firma Pure Skin Food. W przypadku złego stosowania kosmetyków tak naprawdę wyrzuca się pieniądze w błoto, bo nie wyciąga się z nich tego, co jest najbardziej potrzebne skórze.

Bardzo ważne jest, by starannie dopierać preparaty, ktore nakłada się warstwowo. Nie można przeładować skóry nadmierną ilością konserwantow, zapachów, sztucznych barwników i innych szkodliwych substancji. Zawarte w jednym kosmetyku nie uczynią większej szkody, ale w większych ilościach mogą mocno podrażnić. Dlatego warto stosować kosmetyki z jednej linii kosmetycznej - powinny się wzajemne uzupełniać i mieć tak dobrane składniki, by nie powodowały uczuleń czy negatywnych reakcji.

Autor

Kinga Zalewska

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Kosmetykami zajmuję się hobbystycznie już od ok 10 lat! Cenię sobie naturalne produkty, szczególnie o krótkich składach. Jestem też wegetarianką i młodą mamą :D